Екологія

Вчені провели переоцінку кількості вуглецю в Світовому океані

Британські та німецькі вчені показали, що Світовий океан поглинає на 10% більше вуглекислого газу, ніж це припускали попередні моделі. У новому дослідженні автори врахували різницю температур на поверхні океану і на глибині, яка істотно впливає на його розчинність. Робота опублікована в журналі Nature Communications.

Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Попередні оцінки переміщення вуглецю між атмосферою і Світовим океаном не враховували різниці температур на поверхні води і на глибині декількох метрів. У своєму новому дослідженні вчені з Ексетерського університету спільно з колегами зі Шотландії та Німеччини врахували цей факт і виявили значно вищий приплив вуглецю в океан, ніж це вважалося раніше. Дослідники проаналізували супутникові дані по потокам вуглекислого газу з 1992 по 2018 рік і зібрали велику базу вимірювань приповерхневого CO2. Виявилося, що в деяких місцях в певний час поглинання газу водою може бути вдвічі більше в порівнянні з існуючими моделями.

«Половина вуглекислого газу, що виділяється в результаті діяльності людини, не затримується в атмосфері, а поглинається океанами і наземною рослинністю, – розповідає один з авторів статті, професор Ексетерського університету Ендрю Уотсон. – Попередні дослідження ігнорували невелику різницю температур між поверхнею океану і глибиною, на якій проводилися вимірювання, а ці відмінності вкрай важливі, оскільки розчинність вуглекислого газу дуже сильно залежить від температури ».

За підрахунками вчених, Світовий океан поглинає на 10% більше вуглекислого газу, ніж це передбачалося раніше. Така оцінка набагато краще узгоджується з результатами незалежного розрахунку кількості вуглецю в океані, який був проведений на основі даних з дослідницьких суден, що збиралися протягом десятиліть. Збіг двох цих оцінок, заснованих на різних методах дослідження, дає додаткову впевненість в їх надійності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button