Екологія

Будинок з відходів — технологія майбутнього

Чи можна побудувати будинок, використовуючи в якості екологічного матеріалу виключно сміття? Проект Waste House (Будинок з відходів), який нещодавно завершився, відповідає на питання ствердно.

Від вартості сучасних будівельних матеріалів часом голова йде обертом. У Великобританії вирішили цю проблему, подбавши і про екологію. Нещодавно було завершено будівництво будівлі, яка складається майже виключно з сміття і вторинних матеріалів.

Унікальний Waste House був споруджений в студентському містечку одного з британських університетів. Це була експериментальна робота студентів, результат якої повинен послужити для їх потреб. Будівельна бригада складалася з 253 студентів, яких очолив справжній фахівець своєї справи досвідчений архітектор і викладач Дункан Бейкер-Браун. Робота над проектом зайняла три місяці, а будувався будинок з відходів приблизно рік.

Студенти пишаються тим, що не менше 90% матеріалів, які були застосовані при будівництві студентського будинку були зроблені зі сміття. Здебільшого це побутові відходи та будівельне сміття.

Читайте також: 

Застосування знайшлося для звичайнісіньких речей, таких як 20000 зубних щіток, 2 тонни старих протертих джинсів, більше 4000 коробок від викинутих на смітник DVD-дисків і дискет.

Основні конструкції виконані з переробленої деревини. Для обробки стін використовували 11 тонн крейди змішаної з глиною. Такі стіни не пропускають тепло при товщині всього 35 см. Замість утеплювача стіни покрили шаром, зібраним їх 4000 відеокасет VHS.

По всій Британії студенти збирали листи бракованої фанери. Для того, щоб утеплити вікна, їм довелося зняти гумові камери з 500 велосипедів, які також опинилися серед сміття.

Однак, були в проекті та пункти на яких вирішили не економити. Це потрійні віконні склопакети, елементи електропроводки і сантехніки. Все це на рівні відповідності правилам безпеки і гігієни.

Зараз в Waste House проводять виставки, презентації, екологічні семінари та інші заходи.

Будинок для студентів готовий, але проект Waste House тільки починає набирати обертів. Зараз йде аналіз ефективності таких методів будівництва щодо енергозберігаючих технологій та еко-будівництва.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button