Технології

Смартфони контролюватимуть якість повітря

Кожна людина дбає про своє здоров’я, яке багато в чому залежить від ступеня забруднення навколишнього середовища. На жаль, в більшості випадків ми не знаємо, яким повітрям в даний момент дихаємо. Адже така інформація може бути дуже корисною, особливо для людей, які страждають багатьма хронічними захворюваннями.

Однак ситуація незабаром обіцяє покращитися завдяки розробці молодих вчених Каліфорнійського університету з Сан-Дієго. Створений ними компактний датчик під назвою CitiSense в комплекті зі смартфоном власника в режимі реального часу показує інформацію про якість навколишнього повітря.

Пристрій CitiSense, яке складається з трьох циліндричних компонентів, дозволяє вимірювати концентрацію озону, діоксиду азоту та вуглекислого газу – найбільш шкідливих речовин, що утворюються в процесі спалювання. Вся інформація, отримана приладом, по бездротовому інтерфейсу надходить на смартфон власника і відображається на екрані завдяки спеціальному додатку. Цифри на екрані змінюють своє забарвлення від зеленого (чисте повітря) до фіолетового (високий рівень забруднення).

Оскільки на даний момент датчик CitiSense випускається в обмеженій кількості, то і ціна на нього відповідна – близько 1000 доларів, однак, з початком серійного виробництва вартість такого корисного гаджета повинна істотно знизитися.

Щоб у вашому будинку чи на робочому місці завжди було чисте повітря, рекомендуємо встановити вентиляцію від провідних виробників. Вентиляцію в м. Хмельницькому  відомої фірми Vents ви зможете придбати в інтернет-магазинах.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button