Земля

У найбільшому масовому вимиранні звинуватили вулкани

В результаті пермського вимирання моря Землі практично повністю спорожніли, а на суші залишилася лише чверть усіх видів, що існували до цього. Тепер вчені знайшли нові підтвердження того, що в цьому винні вулкани

Аналіз осадових порід, проведений міжнародною групою вчених, показав, що головною причиною «великого» пермського вимирання могли стати потужні виверження вулканів.

Photo by Yosh Ginsu on Unsplash

Дивергенція – розбіжність ознак в ході еволюції – ранніх тварин сталася приблизно 600 мільйонів років тому. З того часу на Землі відбулося п’ять великих масових вимирань. Наймасштабнішим з них вважається пермське або велике вимирання, яке відбулося приблизно 252 млн років тому. В ході цієї події всього за 60 тисяч років з лиця Землі зникло 96% всіх морських видів і 73% наземних видів хребетних.

Точна причина цього масового вимирання поки залишається невідомою. Передбачається, що такий ефект могло викликати падіння великого астероїда, раптовий викид метану з дна моря або різке підвищення вулканічної активності. Причому остання причина вважається найбільш вірогідною. Тепер дослідники знайшли нові докази на її користь.

Команда вчених з Японії, США і Китаю зібрала зразки осадових порід в Південному Китаї та Італії, після чого вчені проаналізували зміст в них органічних молекул і ртуті. В результаті автори виявили дві області в породі з високою концентрацією корони – органічної сполуки, що являє собою кільце, складене з бензольних кілець. У відкладеннях молекули корони були пов’язані з атомами ртуті й знаходилися в шарі кори, геохронологічний вік якої відповідав часу початку пермського вимирання.

За словами вчених, такі сполуки могли утворитися, якби вуглець піддали випалу при дуже високій температурі. Такі перетворення, за словами авторів, могла викликати магма з високою температурою. Це могло призвести до виділення величезної кількості вуглекислого газу і метану і підвищення середньої температури на Землі, через що загинуло багато живих організмів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button