Технології

Німецька компанія створює комерційну вантажівку з інтегрованими сонячними панелями

 

Німецький консорціум будує прототип легкої комерційної вантажівки, що працює на 10 фотоелектричних модулях. За першими оцінками, панелі зможуть покривати понад 25% загальної щорічної відстані автомобіля, пише PV-magazine.

DJI_0086a

Інститут досліджень сонячної енергії в Хамеліні (ISFH) розробляє прототип легкого комерційного авто, оснащеного інтегрованою в нього фотоелектрикою. Система буде підключена до високовольтної електричної системи автомобіля і буде розроблена для розширення дальності їзди.

Дослідники створили прототип на базі невеликої вантажівки «Work L», яку виробляє німецький виробник StreetScooter GmbH. Автомобілі мають загальну площу 15 м2, на якій можна розмістити 10 фотомодулів.

«Модулі виготовлені компанією a2-solar, що має багаторічний досвід роботи, – сказав Роббі Пейбст, професор ISFH та координатор досліджень. – Поки що модулі мають скляну основу, що зображає досвід a2-solar у секторі легкових автомобілів».

Скляна основа має необхідну якість поверхні для сонячних панелей. Вона здатна витримувати удари граду й екстремальні перепади температури. Однак вага модулів на основі скла може зменшити допустимі корисні навантаження для транспортних засобів та вантажівок.

Тому в рамках проєкту модулі встановлюють на основі фольги. Вони можуть бути тонкими й частково гнучкими. 10 модулів на транспортному засобі мають загальну потужність 2,18 кВт, приблизно 875 Вт розміщуються лише на даху.

«Якщо прийняти загальну відстань проїзду авто 20 000 км на рік, частка сонячного покриття становила б понад 25%. Зараз ми намагаємось перевірити це за допомогою екстенсивних тест-драйвів», – заявляють дослідники.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button