Технології

Розроблено новий бетон, який витримує поштовхи магнітудою 9 балів

Бетон став найпопулярнішим матеріалом для будівництва висотних будівель завдяки зрозумілим причинам: він дешевий, довговічний, протистоїть вибухам і пожежам. Але у нього є проблема — він не витримує розтягування, тому його і зміцнюють арматурою. Вчені з Університету Британської Колумбії кажуть, що вирішили проблему і створили бетон, який може впоратися і з такими навантаженнями.

Дослідники кажуть, що створили екологічно чистий бетон з властивостями сталі. Він дуже міцний і здатний протистояти землетрусам. Новий бетон отримав назву EDCC. Його відмінність від звичайного полягає в зменшеному вмісті цементу. 70% від старих обсягів цементу в бетоні тепер замінили летючою золою. Це побічний продукт багатьох промислових виробництв.

Вчені говорять, що виробництво цементу — один з головних світових джерел парникових газів. На нього припадає 7% всіх світових викидів. При виробництві тонни цементу в атмосферу виділяється тонна діоксиду вуглецю. Відповідно, чим менше цементу в новому бетоні, тим менше потреба в ньому. Виходить, що EDCC як мінімум на 70% екологічніше свого попередника.

Кінцевий матеріал виходить дуже схожим на сталь. Він дуже міцний, піддатливий і набагато більш пластичний, ніж звичайний бетон. Для тестів дослідники напилюється 10-мм шар цього матеріалу на бетонні блоки, а після відтворювали умови 9-бального землетрусу. Армовані блоки витримали, а ті, що не зазнали обробки зруйнувалися на 65%. Вчені кажуть, що такі землетруси хоч і рідкісні, але трапляються. Наприклад, у японському Тохуку в 2011. Вчені кажуть, що матеріал вже замовили для обробки будівель в сейсмічно активних зонах.

Вчені традиційно намагаються поліпшити властивості давно відомих матеріалів. Раніше вчені все з того ж університету знайшли спосіб, як зміцнити бетон за допомогою старих шин. Додаючи волокна, що видобуваються зі старих шин, вони підвищили міцність бетону, а лабораторні дослідження показали, що посилений гумою бетон на 90% менше схильний до утворення тріщин, в порівнянні зі звичайним. До них професор Ратгерського університету також представив технологію екологічно чистого виробництва бетону. Яка на ті ж 70% скорочує викиди парникових газів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button