Екологія

Вчені стурбовані кількістю водоростей в океані

Вчені занепокоєні тим фактом, що у великих кількостях почали розмножуватися бурі водорості, їх почали виявляти навіть там, де раніше їх ніколи не було.

Дослідження Північної Атлантики показало, що саргасум, або «морський виноград», коричнева морська водорість, стала рости дуже рясно. Водорості помітили навіть у відкритому океані між Африкою і Південною Америкою, в цій частині океану вони зазвичай зустрічаються вкрай рідко.

Кількість саргасума збільшилася в 10 разів за сім років, така тенденція викликала занепокоєння. Причиною такого аномального розростання вчені вважають поживні речовини, які за кілька років з’явилися в океані у більшій кількості через збільшення рівня води. Друга причина — попадання в океан великої кількості речовин з боку Амазонки, де значною мірою зросла сільськогосподарська активність, отже, у воду потрапило більше добрив.

Вчені вважають, що таке втручання водоростей в стійку екосистему може спричинити непоправні наслідки в майбутньому. А вже зараз співробітникам деяких карибських і атлантичних пляжів доводиться витрачати багато грошей і часу на прибирання гниючої смердючої маси, викинутої на берег.

Кнопка «Наверх»
Закрыть