Людина

Вчені: телевізор гальмує еволюцію людства

Вчені стверджують, що телевізор гальмує еволюцію людства. Середньостатистичний житель Землі проводить перед телевізором близько одного місяця на рік, що, на думку вчених, є даремно витраченим часом. Фахівці переконані, що за цей час люди могли б досягти колосальних проривів у науці, медицині і техніці. Вчені відзначають, що час, який люди приділяють перегляду телевізора, фактично не витрачається ні на суспільно корисні справи, ні на діяльність, яка була б розвиваючою для конкретного індивіда – фізичну або розумову активність, побудову кар’єри, спілкування з близькими та ін.

televizor

У 1970 році вчені стали проводити експерименти з вивчення роботи мозку під час перегляду телевізора, відстежуючи за допомогою електроенцефалографа активність хвиль головного мозку. Досліди показали, що варто телеманам тільки включити телевізор, як бета-хвилі їхнього мозку, характерні для стану активності і неспання, замінялися альфа-хвилями, які, як правило, переважають при засипанні або в стані спокійного неспання. Все це супроводжується розфокусуванням уваги, притуплюванням критичного сприйняття того, що відбувається, зниженням пізнавальних здібностей, а також відключенням зору і слуху.

Читайте також: Телевізор сприяє зменшенню кількості сну дитини

У ході дослідження з відповідей телеглядачів з’ясувалося, що ті, хто дивилися «чарівний ящик», відчували себе розслаблено і пасивно, що узгоджується з даними, отриманими при енцефалограмі. Спостерігалося також ослаблення ментальної стимуляції. Цікаво, що коли телевізор вимикали, почуття релаксації пропадало, а відчуття пасивності – ні.

Раптовий або невідомий раніше подразник, слуховий або візуальний, мимоволі приковує увагу людини – так влаштований мозок. Виходячи з того, що телепередачі і різні ролики, як правило, представляють собою низку мигтіючих зображень і різко змінюваних звуків, телевізор – це не що інше, як поглинач уваги, натомість на це люди зазвичай нічого не отримують.

А ось, що думають вчені з приводу Інтернету. Здавалося б те ж мелькання картинок, велика кількість інформації. Однак на відміну від ТБ користувач комп’ютера може спілкуватися з іншими людьми, і підлаштовувати текстовий, відео-або аудіо-матеріал під свої уподобання. Вчені відзначають, що комп’ютер, на відміну від телевізора, багатофункціональний. Але оскільки в число цих функцій входить і телевізор, виходить, що все вищесказане можна віднести і до комп’ютера.

Читайте також: Тривалий перегляд телевізора шкодить мозгу дитини

Ленг і Шиам Сундар (Lang & Shyam Sundar) з університету штату Пенсільванія, дослідивши проблему впливу інтернету на людину, прийшли до висновку, що від великої кількості доступної інформації, користі як такої немає. У ході дослідження учасники експерименту відзначили, що чим більше різних посилань вони бачать на сайті, тим більше вони відчувають почуття контролю за потоком інформації та відчуття широти вибору. Проте багато в чому це відчуття є помилковим, оскільки на певному етапі від великої кількості інформації люди просто втомлюються, і їх мозок вже не може вибирати і критично оцінювати прочитане або побачене.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button