Земля

Археологи знайшли найдавніше свідчення людиновбивства

Іспанські вчені виявили на півночі Іспанії в Сіма де лос Хуесос череп віком 430 тис. років. На ньому були отвори, які, на думку фахівців, з’явилися в результаті удару списа чи сокири. За словами дослідників, знайдені рештки можна вважати найдавнішим свідченням вбивства гомініна іншим гомініном, повідомляє Sci-News.

5a4d88c81db1b36b89549e5f77a38cc1

Сіма де лос Хуесос («Яма кісток») являє собою печеру в горах Атапуерка. 600 тис. – 300 тис. років тому регіон заселяли гомініни, названі вченими гомініни Сіма де лос Хуесос за назвою печери.

Згідно проведеним раніше дослідженням, ці гомініни належали до неандертальської гілки і мали одного предка з денисовцами. Розкопки в печері проводяться з 1984 року. За 30 років вчені знайшли тут рештки 28
особин. Зокрема, в печері були виявлені добре збережених 17 черепів.

Читайте також: 

На одному з черепів нещодавно вчені знайшли два отвори в районі лобової кістки. Череп належав дорослій молодої особи чоловічої статі.

Вчені встановили, що ушкодження були отримані в внаслідок двох ударів одного і того ж предмета. Дослідники вважають вкрай малоймовірним появу подібних отворів через випадкове падіння гомініна в печеру.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть