Людина

Вчені: В найближчому майбутньому людям почнуть пересаджувати серця свиней

Співробітники Національного Інституту Здоров’я США стверджують, що найближчим часом свині зможуть стати донорами сердець для людей, пишуть західні наукові видання.

За словами американських вчених, протягом 10 років вони проводили досліди по удосконаленню технологій трансплантології. В якості піддослідних вчені використовували приматів, які генетично найбільш близькі людям. Спочатку дослідники припускали, що саме мавпи зможуть виступити ідеальним донорами сердець для людей, однак згодом з’ясувалося, що серцевий м’яз приматів не в змозі впоратися з навантаженнями з постачання кров’ю організму людини.

Зазнавши фіаско з серцями мавп, вчені переключилися на вивчення перспективи пересадки людині сердець від інших тварин. Після трудомісткого аналізу ряду груп ссавців вчені з’ясували, що внутрішні органи свині відповідають людським по рядку ключових параметрів.

Перший досвід з пересадки свинячого серця примату зазнав фіаско, що наштовхнуло випробувачів на ідею доповнити післяопераційну терапію мавпи препаратами, що пригнічують імунітет тварини. При повторних дослідах ця методика показала високу ефективність: примат з пересадженим серцем свині відмінно себе почуває ось вже 2,5 року.

Вчені впевнені, що при правильній передопераційній підготовці пацієнтів можна буде пересаджувати свинячі серця, що дозволить істотно скоротити черги на донорські органи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments