Людина

Вчені: Повторне застосування масла у фритюрі провокує зростання ракових метастазів

Нові ракові метастази в організмі можуть з’являтися після поїдання їжі, приготовленої в повторно використаній олії для смаження. Це довели американські вчені після досвіду над мишами.

Багато страв готують методом смаження у фритюрі. В ході процесу, коли олії нагріваються до сильної температури, вони підпадають під хімічні зміни, які деформують ліпіди з полімерами та іншими структурами. Наукові співробітники Університету Іллінойсу і попередні дослідження вже довели його згубність на здоров’я, але не було вивчено вплив на виникнення раку молочної залози. У новому експерименті вчені це виправили.

Вони застосували соєву олію, якою у своєму звичному вигляді годували гризунів, тоді як інша група цих звірків отримувала продукти, оброблені цією речовиною. Вся процедура зайняла близько 16 тижнів, після закінчення яких мишам зімітували рак молочної залози. Підсумок показав, що у тварин, які вживали їжу, приготовлену в олії, яку повторно приготували спостерігалося в чотири рази більше зростання злоякісних клітин, чого не можна було сказати про іншу групу, де показники були більш скромними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button