Людина

Вчені розповіли, як передається щастя

Група вчених з Університету Утрехта в Нідерландах виявила, що люди можуть передавати щастя через нюх. Запахи, які виробляються людськими органами, здатні передавати емоції іншим. Подібне явище відоме під назвою хемосігналізація. Хоча це явище вже не раз пов’язували з передачею страху і огиди, мало було інформації про те, як воно пов’язане з позитивними емоціями.

20-04-15-foto-600x401-1

Як стверджують фахівці, хемосігнали є середовищем, за допомогою якого люди можуть ставати «емоційно синхронізованими», за межами їхньої свідомості.

Під час дослідження випробуваним запропонували переглянути страшні, позитивні і нейтральні ролики. Вчені взяли зразки поту добровольців за допомогою спеціальних м’яких дисків, поміщених під пахви. Після цього ватні диски помістили в спеціальні банки і дали учасникам з контрольної групи понюхати їх в довільному порядку. Тоді як учасники їх нюхали, вони були приєднані до електроміографії, що вимірює активність лицьових м’язів залежно від відчутих емоцій.

Читайте також: 

Отримані результати продемонстрували, що вплив поту учасників випробування, які переглядали позитивні відеоролики, зробило вираз облич людей більш щасливим, на відміну від впливу поту учасників, які дивилися нейтральне або страшне відео.

Отже, за допомогою запахів можна ділитися як негативними, так і позитивними емоціями, відзначили вчені.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button