Поради

Як правильно приймати квартиру в новобудові?

Придбання нової квартири – це справжнє свято. Однак готувати келихи під шампанське слід лише тоді, коли ви будете впевнені, що омріяне житло повністю відповідає проєкту та усім вимогам якості. Наприклад, якщо ви купуєте квартиру в у Житомирі, проблеми навряд чи з’являться, адже забудовник підходить до своїх обов’язків з бездоганним рівнем професіоналізму.

Але подібної відповідальності можна чекати далеко не від усіх будівельних компаній. Саме тому вам потрібно знати, як саме потрібно приймати квартиру. Грамотний підхід дозволить уникнути традиційних проблем з подальшою експлуатацією житла:

  • Світло – це важливо! Забудовник повідомив про готовність квартири, й ви знаходитеся на сьомому небі від щастя? Не поспішайте. Спершу потрібно перевірити, наскільки ретельно будівельники виконали усі види облаштування. Робити це краще самостійно. Вирушайте до зданого в експлуатацію будинку вдень, щоб темрява не заважала розгледіти усі поверхні. Також радимо озброїтися ліхтариком, щоб заглянути в найпотаємніші куточки.

  • Шукаємо дефекти у під’їзді. Починайте перевіряти якість будівництва вже з того моменту, як ви зайшли у будинок. Справа у тому, що якщо у під’їзді присутні певні дефекти на стелі, підлозі, та стінах, то зі стовідсотковою ймовірністю вони будуть і у квартирі. Звертайте увагу на найменші деталі – це допоможе уникнути труднощів у майбутньому.

  • Двері, вікна та будівельні конструкції. Забудовник встановлює найбільш якісні двері та вікна. Вони не лише чудово виглядають, але й щільно закриваються, не пропускаючи холод та сторонні неприємні запахи до житла. Щоб пересвідчитися в цьому, рекомендуємо перевірити якість цих конструкцій. Також зверніть увагу на стіни, підлогу та стелю. Їх поверхні мають бути ідеально рівними та без тріщин, великих перепадів та інших дефектів. Подивіться на монтажні стики, щоб впевнитися у відсутності щілин.

  • Вентиляція та інші інженерні системи. Ремонт вентиляційної системи коштує надто дорого, тому необхідно обов’язково перевірити її роботу. Для цього можна використати запальничку (полум’я якої направляється у бік вентиляційної решітки) або листок паперу. Якщо аркуш утримується на решітці, проблем з вентиляцією не буде. Рекомендуємо ретельно перевіряти водопровідні труби та трубопроводи й радіатори системи опалення. На їх поверхні не має бути слідів корозії, води, яка підтікає, або тріщин. Звертайте увагу на правильність встановлення радіаторів та інших приладів, щоб уникнути холоду та підвищення рівня вологості.

Усі знайдені недоліки заносяться до відповідного акту. Діюче законодавство дає забудовнику 45 днів на усунення дефектів або на виплату компенсації покупцю, який усуває їх власним коштом.

Для того, щоб омріяна квартира подарувала позитивні емоції та довгі роки комфортного проживання, принципове значення має правильний вибір забудовника. Саме від нього залежить якість та довговічність житла, його екологічна безпека та… ваша насолода від затишного помешкання!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button