Наука

Вчені відтворили обличчя людини невідомої статі. Він жив майже 10 000 років тому (фот+відео)

Вчені провели віртуальну реконструкцію обличчя бразильської людини, яка жила близько 9 600 років тому.

Дослідники зробили десятки фотографій з різних ракурсів черепа, який виставлений в Музеї природи в Парані, Бразилія. Використовуючи фотограмметрію, вчені поєднали 57 фотографій цифровим способом, щоб створити віртуальну 3D-модель черепа.

За словами співавтора дослідження Сісеро Мораеса, бразильського експерта з графіки, експерти використовували дані про структуру облич сучасних жителів Бразилії, комп’ютерну томографію (КТ) і маркери товщини тканини, щоб відтворити зовнішній вигляд стародавньої людини. Очевидно, у нього був широкий ніс і великі губи.

Всього дослідники створили два портрети Зузу. На одній фотографії у нього є волосяний покрив, а на іншій — ні.

У 1997 році вчені виявили скелет, похований в позі ембріона на археологічних розкопках в Тока-дус-Кокейрос, Бразилія. Кілька років експерти вивчали останки з національного парку Серра-да-Капівара. Виходячи з розміру та форми черепа, вони визначили їх як жіночі та назвали скелет Зузу.

Дослідники створили два наближення обличчя Зузу, використовуючи фотограмметрію черепа. 
Кредит зображення: Моасір Еліас Сантос та Сісеро Мораес

Однак ця класифікація все ще є суперечливою, причому багато дослідників стверджують, що скелет належав чоловікові. Нова апроксимація обличчя 9600-річного черепа покладе край цим суперечкам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button