Екологія

Вітротурбіни без лопатей: більш економний спосіб виробництва електроенергії з вітру

Компанія-стартап з Іспанії створила проект під назвою Vortex Bladeless. Розроблені вітротурбіни не мають лопатей і отримують електроенергію від коливань.

Іспанський стартап запустив проект альтернативних вітряків, конструкція яких не передбачає наявності лопатей. Енергію вітру отримують завдяки коливанням високого стовпа. Коли він починає вібрувати, генератор в основі турбіни перетворює механічний рух в електрику.

Турбіни Vortex не мають рухомих частин і приводів, тому вони можуть прослужити довше. До того ж проста конструкція знижує вартість установки генератора приблизно наполовину, порівняно з традиційними вітряками.

Інноваційні турбіни добувають приблизно на 30% менше енергії в порівнянні зі звичайними вітрогенераторами. Хоча не можна не відзначити, що завдяки конструкції таких турбін на одній і тій же площі можна встановити набагато більше таких вітряків.

Варто відзначити, що зараз компанія працює над декількома розмірами турбін. «Міні-версія» являє собою турбіну висотою близько 12 метрів. Для комерційного використання вона буде готова в наступному році. Більш великі, індустріальні версії турбін планується почати виробляти в 2018 році.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button