Здоров'я

Вчені виявили п’ять типів безсоння

Вчені з Нідерландського інституту нейробіології виявили п’ять різних типів безсоння. Вивчення людей з розладами сну показало, що типи безсоння розрізняються в залежності від особистісних якостей пацієнтів, психічного здоров’я і активності мозку. За словами медиків, це може пояснити, чому не існує єдиного підходу до лікування безсоння. Експерти сподіваються, що отримані результати приведуть до розробки спеціальних методів лікування даного виснажливого стану.

«Хоча ми завжди вважали безсоння одним розладом, насправді це п’ять різних розладів, – говорить доктор Тесса Бланкен. – Механізми роботи мозку розрізняються, тому безсоння теж може бути абсолютно різною».
Згідно зі статистикою, безсоння вражає кожну десяту людину, але, попри свою поширеність, досі залишається свого роду загадкою. Хоча деякі види лікування працюють для окремих пацієнтів, багато з них ефективні тільки на початковому етапі, в той час як більшість пацієнтів не відчувають ніякого полегшення.

В ході випробувань дослідники проаналізували 4322 учасники, які заповнили анкети про історію здоров’я та якості сну. У 2224 осіб була виявлене безсоння. Активність мозку добровольців контролювалася за допомогою електроенцефалограми, щоб визначити відмінності між пацієнтами. Результати показали, що пацієнти, які страждають безсонням, діляться на наступні п’ять типів:

1) люди, що страждають від сильного стресу, наприклад, нейротизму або депресії;

2) люди, що страждають від помірного стресу, але чутливі до позитивних емоцій;

3) люди, що страждають від помірного стресу, але нечутливі до позитивних емоцій;

4) люди з легким стресом і високою реактивністю, тобто їх безсоння варіюється в залежності від навколишнього середовища і життєвих подій;

5) люди з легким стресом і низькою реактивністю.

Наголошується, що люди, які відчувають сильний стрес в житті, також були найбільшою мірою схильні до ризику виникнення іншого розладу сну, такого як повторювані нічні кошмари. Також було встановлено, що депресія у другій групі зустрічалася в 3 рази рідше, ніж в третій, в той час як друга і четверта група найчастіше отримували користь від бензодіазепінову – снодійних препаратів. При цьому когнітивно-поведінкова терапія, яка часто використовується в лікуванні безсоння, давала позитивний результат тільки у другій групі пацієнтів.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»