Здоров'я

Вживання яєць в їжу підвищує ризик розвитку діабету

Учені з Австралії та Китаю виявили, що надмірне вживання яєць і страв з них може привести до цукрового діабету.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Дослідження опубліковано в журналі British Journal of Nutrition. Вчені з Університету Південної Австралії та Китайського медичного університету провели поздовжнє дослідження, що тривало з 1991 по 2009 рік. У дослідженні брали участь 8545 китайців старше 18 років. Середній вік склав 50,9 року. Учасники були включені в китайське обстеження здоров’я і харчування.

У КНР захворюваність на діабет на сьогодні приймає вельми серйозних масштабів – вона становить понад 11 відсотків, що перевищує середній показник по світу, який дорівнює 8,5 відсотка. Тому цукровий діабет став великою проблемою для охорони здоров’я Китаю. Втім, не тільки його: 10 відсотків світових витрат на охорону здоров’я (760 мільярдів доларів США) припадає на лікування наслідків діабету. У Китаї цей показник дорівнює 109 мільярдам доларів.

Крім інших факторів, в дослідженні за допомогою звітів самих учасників і зважування харчових продуктів оцінювалося кількість споживання яєць кожним з них. З’ясувалося, що за десять років споживання яєць в Китаї зросла майже у два рази.

В результаті вчені встановили, що тривале вживання яєць (понад 38 грамів в день, одне куряче яйце важить від 35 до 75 грамів) підвищує ризик розвитку цукрового діабету другого типу на 25 відсотків. Ті ж, хто їсть понад 50 грамів яєць щодня, на 60 відсотків більше схильні до ймовірності розвитку цього захворювання. При цьому ефект більшою мірою виражений у жінок, ніж у чоловіків.

Попри це, роблять застереження вчені, їх висновки вимагають додаткових досліджень для встановлення причинно-наслідкових зв’язків між вживанням яєць і ризиком розвитку цукрового діабету.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button