Ґаджети

Вчені виявили взаємозв’язок між стільниковими телефонами і розвитком раку

Правда, тільки у людей, що мають генетичні варіації в певних генах.

Image by Mimzy from Pixabay

До такого висновку прийшли вчені Єльської школи громадської охорони здоров’я, обстеживши понад 900 осіб в Коннектикуті (США). У людей, що мають певні однонуклеотидні поліморфізми (генетичні варіації, зазвичай звані SNP), використання стільникових телефонів може спровокувати розвиток раку щитовидної залози.

Вивчивши 176 генів, дослідники виявили серед них 10 варіацій SNP, які, на думку вчених, збільшують ризик появи раку щитовидної залози серед користувачів стільникових телефонів. При цьому ризик розвитку онкологічних захворювань у людей, що мають SNP в чотирьох генах, вище вдвічі, ніж у тих, хто не має поліморфізмів в генах.

«Наше дослідження виявило докази того, що генетична сприйнятливість впливає на зв’язок між використанням мобільного телефону і раком щитовидної залози», – зазначив доктор медичних наук, професор кафедри наук про навколишнє середовище в Єльській школі громадської охорони здоров’я Явей Чжан.

Для роботи фахівці використовували зібрані з 2010 по 2011 рік дані – період був обраний з урахуванням того, що в цей час стільникові телефони були у небагатьох. При цьому вчені не виключають, що виявлений взаємозв’язок між використанням мобільних телефонів і розвитком раку може порозуміються тим, що ранні стільникові телефони надавали більш серйозний вплив на здоров’я, ніж сучасні пристрої.

Підсумки дослідження, опубліковані в журналі Environmental Research, мають застереження, що отримані результати вимагають додаткової перевірки. Необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити отриману інформацію і краще зрозуміти взаємодію між випромінюванням стільникового телефону і SNP в певних генах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button