Наука

Вчені виростили мініатюрну печінка людини і пересадили її пацюку

Вчені виростили мініатюрну печінку людини і пересадили її пацюку. Результати експерименту опубліковані в Cell Reports.

Для вирощування людської печінки вчені використовували зіскоблені з клітини шкіри. На створення крихітної печінки знадобилося менше ніж місяць. А єдина проблема при її створенні і пересадки була пов’язана з функціонуванням кровотоку навколо трансплантата, де була пересаджена печінка.

Згідно зі звітом учених, мініатюрні людські печінки виглядали і поводилися як їх більші, природно розвинені аналоги, включаючи здатність секретувати сечовину і жовчні кислоти. Подібна методика може застосовуватися для лікування людей з різними захворюваннями, що вражають печінку.

Використовуючи стовбурові клітини iPSC (ті, які отримують з клітин шкіри), вчені змогли створити те, що вони називають міні-печінкою. Згідно з дослідженням, печінка залишалася функціональною протягом чотирьох днів, які вони провели в якості трансплантатів у щурів.

Дослідження стало підтвердженням концепції, згідно з якою в майбутньому ми зможемо просто виростити комусь нову печінку, а не чекати пересадки донорського органу.

Нині для пересадки печінка надходить від донорів, а це означає, що реципієнт повинен приймати імунодепресанти до кінця життя. Зрозуміло, це аж ніяк не ідеальний варіант лікування, і медики давно мріють про той день, коли власний орган пацієнта можна буде вирощувати в лабораторії, а потім пересаджувати в його тіло. Однак, перш ніж стане можливим вирощувати пересаджувані органи для людини, необхідно провести значний обсяг досліджень.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button