Технології

Michelin до 2050 року планує зробити екологічні шини (відео)

Шинники шукають можливості зробити свою продукцію більш екологічною для природи.

Michelin

Компанія Michelin відома не тільки як творець популярного кулінарного гіда, але і в першу чергу як виробник шин. Сучасні шини французької марки складаються з більш ніж 200 компонентів, які ідеально підібрані для взаємодії один з одним, забезпечення збалансованої продуктивності з точки зору безпеки, комфорту та зниження впливу на навколишнє середовище.

Але цього Michelin мало і компанія має намір якщо не відмовитися повністю від широкого спектра різних сімейств матеріалів, включаючи натуральний каучук, синтетичний каучук, метал, текстиль, армуючі агенти (технічний вуглець, діоксид кремнію і т. д.), пластифікаторів (наприклад, смол), а також сірки для вулканізації, але знайти більш безпечні для природи аналоги цих матеріалів.

Наприклад, бутадієн – ключовий компонент синтетичних каучуків, використовуваних для виробництва шин – зараз отримують з нафти, а хочуть робити з біомаси (деревних відходів, рисового лушпиння, кукурудзяної соломи і т. Д.). Зі шин, які відслужили своє, планують видобувати технічний вуглець, а також ширше використовувати вторинний ПЕТ-пластик і переробляти полістирол.

Над новим проєктом – зробити покришки Michelin до 2050 року на 100% екологічно безпечними – працюють понад 6000 людей по всьому світу і ряд компаній-партнерів. Axens і IFP Energies Nouvelles всередині проєкту BioButterfly мають намір робити бутадієн з рисового лушпиння і кукурудзяної соломи, в Pyrowave готові поставляти регенерований стирол з переробленого полістиролу (з нього роблять харчові контейнери, пластикову упаковку і баночки для йогурту), в Carbios займуться технологіями отримання регенерованого текстилю з пластикових ПЕТ-відходів, а Enviro стане виробляти технічний вуглець з перероблених шин.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button