Людина

Сім секретів людського тіла і розуму

Звідки у людини мурашки, чи смугасті ми і яким IQ володіє шлунок? Чи є у нас свобода волі? Пропонуємо сім фактів, які ви, ймовірно, не знали про себе.

structure-of-human-body-three-body-of-human_resized

1. У вас розумний живіт

Це може звучати безглуздо, але у нашого шлунка більше нейронів, ніж у деяких тварин в мозку. Вчені навіть іноді називають його «другим мозком», точніше, третім – після спинного. Він дійсно здатний мислити, тільки більш примітивними категоріями, ніж його головний побратим. Всі його думи присвячені їжі, як її переварити, правильно виділити вітаміни і поживні речовини.

Читайте також: Питання про людське тіло, на які наука не може відповісти

За словами дослідника Майкла Мослея, мозок постійно «спілкується» з шлунком. Напевно, ви не раз помічали, що коли нервуєте, боїтеся або сердитися, їжа немов грудкою встає. А все тому, що основний приплив крові йде в м’язи, і живіт відмовляється в таких умовах працювати далі.

2. Мурашки – стародавній рудимент

Ви, напевно, не раз звертали увагу, що мурашки з’являються, коли вам холодно або страшно. Все тому, що це рудиментарная здатність, яка колись допомагала нашим предкам зігрітися і робила їх переконливіше в очах супротивника. У разі необхідності, крихітні м’язи по всьому тілу напружуються і «підіймають волосся дибки». При густому хутрі це додає шкурі хорошу теплоізоляцію. Тільки от для гладкої шкіри сучасної людини цей навик даремний.

3. ДНК складається з вірусів

Якщо зібрати всі віруси і бактерії в людському тілі, їх вага складе 4 фунта, тобто майже 2 кілограми. А взагалі, згідно з дослідженням Human Genome Project, людське ДНК багато запозичило у вірусів. Щоб розмножитися, вони повинні впровадити свої ДНК у клітину-господарку. Таким чином, віруси частенько опинялися в спермі або яйцеклітині. За час еволюції це відбувалося настільки часто, що 9% людського організму сьогодні – віруси. Саме цьому процесу ми зобов’язані, з одного боку, спадкових захворювань, з іншого – імунітетом до певних хвороб.

4. Ви не можете лоскотати самі себе

В іншому випадку, у вас шизофренія. Лоскіт – це ще один прояв біосоціальної природи людини, в дитинстві це зв’язок між дитиною і батьками. Ми не можемо лоскотати самі себе – наш мозок заздалегідь знає чого чекати. Окрім, хіба що, шизофреніків, які не завжди можуть відрізнити свої дотики від чужих.

5. У вас немає свободи волі

Звучить як теорія змови. Подібну ідею висунув доктор Бенджамін Лібет, який вивчав питання про свободу волі з наукової точки зору. Він проводив експерименти, в яких періодично несподівано пропонував піддослідним підняти руку. При цьому він фіксував, що рука піднімалася ще до того, як людина встигала усвідомити наказ. Звідси висновок, що ми діємо імпульсивно, рефлекторно – навіть всупереч своїй волі. Ми усвідомлюємо зроблене, тільки після того, як воно було абсолютно, але разом з розумінням приходить переконання, що на те була наша воля.

6. Ваше тіло в смужку

Смугасте забарвлення є у більшості ссавців і люди не виняток. У нас свої смужки, зазвичай невидимі для ока. Ми можемо розрізнити наші лінії, тільки у випадку дерматологічної хвороби – «лінії Блашко», під час якої порушується пігментація, і малюнок, закладений у ДНК, відображається на тілі.

7. Ваш світ штучний

Той світ, який ми бачимо – несправжній. Наш мозок не камера, він не фіксує, те, що бачить, а створює. Він отримує певну інформацію про предмет завдяки органам почуттів, а далі сам домальовує картину.

Читайте також: Цікаві та незвичні факти про людське тіло

Мінус цієї системи, за словами вчених, в тому, що наші очі легко обдурити. Телевізор і різні оптичні ілюзії спотворюють зображення і перешкоджають мозку достовірно сприймати навколишню інформацію. Наприклад, Місяць на небі виглядає більшим, ніж він є насправді. Дослідники стверджують, що реальна оптичне зображення місяця не більш дірки від діркопробивача.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button