Здоров'я

Вчені виявили молекулу, здатну запобігти серцевій недостатності

Дослідники з Медичної школи Університету Індіани можуть створити ефективний засіб для лікування і профілактики серцевої недостатності, пише Zee News. Вони знайшли молекулу, яка блокує білок, що приводить до розвитку даної патології.

foto_cikavosti_17.08.2014-02-05

Ця молекула, названа Myheart, являє собою некодуючу РНК. Вона здатна зупиняти Brg1, білок, який провокує виникнення серцевої недостатності. Brg1 викликає генетичні збої в моменти, коли серце піддаються стресу, наприклад, при високому кров’яному тиску або серцевому нападу.

Читайте також: Названо п’ять провісників серцевого нападу

В експерименті, проведеному на мишах, вчені штучно викликали стрес у тварин, що призвело до підвищення рівня Brg1. Опісля дослідники відновили рівень Myheart з використанням технології переносу генів. Це заблокувало Brg1 і запобігло серцевій недостатності.

Вчені поки не можуть продовжувати дослідження на людях, так як молекула Myheart занадто велика. Це ускладнює створення ліків. Зараз дослідники намагаються виділити більш дрібні частини молекули, які здатні заблокувати шкідливий білок. Якщо результати будуть позитивними, вчені спрямують всі свої сили на те, щоб знизити ризик розвитку серцевої недостатності у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button