Земля

Сніговий покрив на льодах Арктичного моря став тоншим на 30-50 відсотків

Нове дослідження, яке проводило американське космічне агентство NASA і Університету Вашингтона в Сіетлі, підтверджує той факт, що весняний сніговий покрив на морських льодах Арктики став значно тоншим за останні 50 років, – приблизно на одну третину в Західній Півкулі, і приблизно наполовину біля Аляски.

foto_cikavosti_17.08.2014-013

У рамках дослідження, опублікованого в цьому місяці в журналі Journal of Geophysical Research, вчені відстежували зміни глибини снігового покриву протягом десятиліть. Вони об’єднали дані кампанії Bromide, Ozone, and Mercury Experiment (BROMEX), польотів Operation IceBridge, і досліджень, які проводили радянські вчені з 1950-х по 1990-ті роки.

Читайте також: В Арктику на курорт?

Вчені з’ясували, що з моменту початку досліджень у 1950-х роках весняний сніговий покрив зменшився з 35 сантиметрів до 22 сантиметрів в західній Арктиці і з 33 сантиметрів до 14,5 сантиметрів в морі Бофорта і Чукотському морі, на північ і захід від Аляски. Автори припускають, що пізніше замерзання поверхні моря теж може впливати на зменшення снігового покриву, так як снігопади у вересні і жовтні падають у відкритий океан.

Учені поки не можуть сказати з упевненістю, що означає для моря зменешення снігового покриву. Більш пізніше замерзання поверхні моря може змінювати спосіб поширення тепла в Арктиці, що, в свою чергу, може впливати на
патерни опадів”, – говорить провідний автор дослідження Мелінда Вебстер (Melinda Webster).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button