Здоров'я

Рівень психічного благополуччя виявився вищим влітку, ніж восени

Американські вчені показали, що в літній час рівень психічних розладів нижчий, ніж восени.

Image by DanaTentis from Pixabay

Робота опублікована в Journal of Affective Disorders Report s. Число психічних розладів, особливо пов’язаних з підвищеною тривожністю і депресією, зростає в усьому світі. Жінки страждають ними частіше, ніж чоловіки.

Вчені з Бінгемтонського університету (США) раніше провели дослідження, які показали, що психічні розлади й частота фізичних вправ пов’язані з різним режимом харчування і способом життя. У новій роботі ті ж фахівці вирішили з’ясувати природу зв’язку між якістю дієти, сну, фізичними вправами, сезонними змінами та психічними розладами в обох статей і різного віку.

У дослідженні взяли участь 52 дорослих людини, які заповнювали щоденні звіти про дієту, сни, загальне самопочуття, фізичні вправи й психічних розладах протягом двох років протягом чотирьох тижнів влітку і восени.

З’ясувалося, що збалансоване харчування і гарна якість сну пов’язані з психічним здоров’ям. Але сезонні зміни впливають на якість харчування, тому теж корелюють з рівнем психічних відхилень.

Проте ці зв’язки складні й багатогранні. Зміна одного фактора може впливати на інші. На думку авторів, їхня робота допоможе в розробці профілактичних заходів щодо боротьби з психічними розладами.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button