Людина

Вчені виявили цілющі властивості любові

У той час як медовий місяць може тривати лише протягом декількох тижнів романтичних відносин, позитивний ефект любові триває набагато довше, повідомляє таблоїд MailOnline.

Це стало відомо в результаті дослідження, проведеного психологами з німецьких університетів Єни і Кассель. Вони проаналізували 245 пар у віці від 18 до 30 років на предмет кореляції між нейротизмом (властивість особистості, що характеризується імпульсивністю і тривожністю) і задоволеністю відносинами.

lyubow_resized

Крім того, вчені попросили добровольців уявити сценарії розвитку відносин і розповісти про свою реакцію на вигадані події.

«Ця частина дослідження мала вирішальне значення, тому що люди з невротичним характером сприймають інформацію, що надходить із зовнішнього світу, зовсім по-іншому, — пояснив один з дослідників. — Наприклад, вони набагато сильніше реагують на негативні зміни і мають тенденцію інтерпретувати двозначні ситуації в негативному ключі, замість того, щоб розглянути їх з позитивної або нейтральної сторони».

Читайте також: Тривалість любовних відносин тепер можна розрахувати за допомогою спеціальної формули

Проаналізувавши отримані відповіді, вчені виявили, що чим довше хтось з учасників експерименту перебував у відносинах, тим менш негативно вони реагували на різні ситуації.

Говорячи про дослідження, результати якого були опубліковані в інтернет-версії журналу «Особистість», психологи підкреслили: «Ми змогли показати дуже важливі зміни, що відбуваються з людьми, які складаються в довгострокових любовних відносинах, — вони стають більш впевненими і їх особистості стабілізуються. Більш того, позитивні досвід і емоції, отримані в результаті таких відносин, змінюють сприйняття імовірно негативних ситуацій «.

Підводячи підсумок дослідження, вчені резюмували, що любов дійсно знижує тривожність і нейротизм і тим самим діє на організм краще будь-якого заспокійливого засобу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть