Головна / Всесвіт / Китай буде видобувати гелій-3 на Місяці

Китай буде видобувати гелій-3 на Місяці

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Китайські вчені заявили, що видобуток природних копалин на Місяці може вирішити енергетичну кризу, забезпечивши людство енергією на 10 000 років вперед за рахунок використання рідкісного елемента під назвою гелій-3.

Це досить смілива заява, яка має під собою підстави: дослідження показали, що на Місяці є великі поклади природних копалин, які можуть бути використані для живлення чистого термоядерного реактора. Гелій-3 дуже рідко зустрічається на Землі, так як атмосфера не дає сонячним вітрам здути його з поверхні планети. Місяць, в свою чергу, не має такого захисту, і ізотопи вільно вдаряючись об поверхню, з’єднуються з пилом.

foto_cikavosti_08.09.2014-07_resized

Китайські вчені планують витягати гелій-3, нагріваючи місячний пил до 600 градусів. Потім отриманий елемент будуть відправляти на Землю для цільового використання.

Читайте також: Нові технології термоядерного синтезу

Вважається, що гелій-3 практично не має недоліків у якості джерела палива. Елемент не є радіоактивним, що робить його ідеальним паливом для чистої термоядерної енергетики. Навіть невелика кількість цього елемента дозволяє отримати величезну кількість енергії з реакції синтезу — 0,02 грама гелію-3 містить кількість енергії, рівну одному баррелю нафти.

За оцінками газети Mail Online, всього 40 тонн гелію-3 забезпечать Сполучені Штати енергією на цілий рік. На Місяці перебуває близько 10 мільйонів тонн цього палива.

Китай не повідомив, коли він планує почати видобуток гелію-3 на Місяці. Американські дослідники, у свою чергу, намагаються порахувати, у скільки обійдеться така затія. Так, вартість однієї тонни видобутого на Місяці гелію-3, за даними, які наводить газета Huffington Post, складе 3 мільярди доларів — це економічно більш вигідно, ніж використання нафти. Загальні витрати на науково-дослідні розробки, будівництво реакторів та створення космічного корабля складуть близько 20 мільярдів доларів.

 
comments powered by HyperComments