Наука

Вчені: Ворони вміють на око визначати масу об’єкта

Британські вчені з Кембриджського університету (University of Cambridge) в ході дослідження встановили, що новокаледонські ворони вміють на око визначати масу об’єкта. Результати експерименту опубліковані в науковому виданні Proceedings of the Royal Society B.

Ученые: Вороны умеют на глаз определять массу объекта

Вчені відзначають, що ці птахи здатні виготовляти знаряддя праці – різні гаки і колючки для видобутку личинок з-під кори. Після першого застосування ворони забирають інструмент з собою, щоб використовувати його надалі. Також у них виявили здатність по пам’яті відтворювати предмети різної складності і повідомляти про них родичам.

Тепер біологи вирішили дізнатися, чи здатні вони визначати масу об’єкта на око, використовуючи лише дані про його переміщення по повітрю. Для цього група вчених на чолі з Рейчел Міллер в 2016 і 2017 роках взяли 12 диких птахів і розділили їх на дві групи. Членам першої з них давали м’ясо з коробки, яку відкривала людина, за умови, що вони кидали в трубку більш важкий предмет, а членам другої якщо вони кидали більш легкий. Важкими предметами були кубики масою 10-15 грамів червоного та сірого кольорів, а легкими білі і сині кульки з полістиролу.

Після цього птахам показували, як предмети поводяться під впливом вентилятора і знову провели експеримент. З’ясувалося, що ворони в 73% брали потрібний предмет з включеним вентилятором і в 50% з вимкненим. Таким чином тварини орієнтувалися на попередні знання про властивості кубиках і кульок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button