Наука

Вчені вперше за 40 років відкрили «багатий нейтронами» ізотоп урану

Вчені синтезували раніше невідомий ізотоп урану, уран-241, який зникає вже через 40 хвилин. Дослідження опубліковано в журналі Physical Review Letters.

Вчені відкрили і синтезували абсолютно новий ізотоп високорадіоактивного елемента урану. Але він «живе» всього 40 хвилин, перш ніж розпадається на інші елементи.

Новий ізотоп, уран-241, має 92 протони (як і всі ізотопи урану) і 149 нейтронів, що робить його першим новим багатим нейтронами ізотопом урану, відкритим з 1979 року. Хоча у атомів даного елемента завжди однакова кількість протонів, різні ізотопи або версії цих елементів можуть містити різну кількість нейтронів в ядрах. Щоб вважатися багатим нейтронами, ізотоп повинен містити більше нейтронів, ніж зазвичай для цього елемента.

Уран належить до класу елементів періодичної таблиці, відомих як «актиниди», у них число протонів становить від 89 до 103. Всі актиниди радіоактивні, але уран — один з чотирьох найбільш радіоактивних елементів, поряд з радієм, полонієм і торієм.

Ученые впервые за 40 лет открыли «богатый нейтронами» изотоп урана

Крива періоду напіврозпаду, що показує радіоактивний розпад. Зображення надано Нандалалом Саркаром

Вчені виміряли маси 19 різних ізотопів актинидів з високою точністю до рівня однієї частини на мільйон, ідентифікувавши, в результаті, новий ізотоп урану.

«Це перше нове відкриття ізотопу урану, багатого нейтронами, за більш ніж 40 років», – пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button