Технології

Новий сонячний елемент б’є світовий рекорд ефективності

Дослідники з Університету науки і технологій імені короля Абдулли (KAUST) розробили новий тандемний сонячний елемент кремній/перовскіт з рекордною ефективністю.

Інженери Сонячного центру KAUST розробили тандемний сонячний елемент кремній/перовскіт з ефективністю 33,2% при звичайному освітленні Сонцем. Це найвища ефективність для будь-якого типу двопереходного сонячного елемента. Рекорд незалежно сертифікувала Європейська випробувальна установка для сонячних батарей.

Новий показник на 0,7% більше, ніж у попереднього рекордсмена: осередки з ефективністю 32,5% від команди Helmholtz Zentrum Berlin, яку анонсували в грудні минулого року. Останнім часом, ці рекорди часто оновлюються — всього двома роками раніше ефективність ще не подолала 30-відсотковий бар’єр.

Команда KAUST не уточнила, які саме поліпшення були внесені в сонячну батарею, щоб встановити новий рекорд. Але такий поступовий прогрес зазвичай відбувається внаслідок незначних змін в матеріалах, методах виробництва, конструкціях і дизайні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button