Людина

Вчені: Солі в мозку «перемикають» сон

Вчені вважають, що виявили в мозку «перемикач сну», вони стверджують, що солі в головному мозку відіграють істотну роль у прийнятті рішення, чи буде людина спати чи не спати. Відкриття може прокласти шлях для кращого лікування порушень сну і безсоння і допомогти розробити нові інструменти для боротьби з депресією.

Дослідження, проведене в Університеті Копенгагена та Університеті Рочестера показує, що шляхом впливу на рівень солей в мозку можна контролювати сон і неспання у мишей. Стаття була опублікована в журналі Science.

Професор Маікен Недергаард зазначив, що солі грають більш важливу і вирішальну роль у циклі сну, чим раніше вважали вчені, наукове дослідження відкрило зовсім новий рівень розуміння функцій мозку. Найперше, що має значення для фахівців у рамках роботи, дізнатися більше про те, як контролюється сон і зрозуміти, чому деякі люди при неспані всю ніч страждають нервовими конвульсіями.

Дослідники використовували мишей, щоб перевірити, чи дозволяють ін’єкції солі в мозок контролювати цикли сну і неспання мишей, не залежачи від нейромодуляторів. Нейромодулятори представляють собою сполуки, наприклад, адреналін, який відіграє вирішальну роль у пробудженні. Робота вчених показала, що сполуки змінюють рівні солі навколо нейронів.

Результат показав, що сольовий баланс впливає на чутливість і стимуляцію нейронів – коли людина в режимі сну, нейрони чутливі до стимуляції, а коли не спить – через сольовий баланс ускладнює активацію нейронів. Вчені вивели, що аналіз тільки нейронів не допоможе їм осягнути всю роботу мозку, однак їх дослідження допоможе для боротьби з безсонням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button