Наука

Вчені виділили шість видів їжі, нестача яких загрожує серцю

Міжнародна група дослідників проаналізувала харчування близько 245 тисяч осіб по всьому світу і виділила шість типів продуктів, недолік яких приводив до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Правильне харчування забезпечує здоров’я серця та тривалий термін експлуатації / © healthline.com

За оцінками ВООЗ, щороку від серцево-судинних захворювань помирає майже 18 мільйонів людей, що становить 32 відсотки всіх смертей у світі. З цих смертей 85 відсотків викликають інфаркти та інсульти. Поміж основних причин виникнення проблем з серцем лікарі називають неправильне харчування.

Раніше вчені неодноразово підтверджували значення раціону для стану людського організму – починаючи від правильного сну і закінчуючи душевним здоров’ям. Однак, що стосується ризику розвитку серцево-судинних захворювань, вчені в основному зосереджувалися на шкоді певних продуктів, характерних для західної дієти, і не проводили більш глобальних досліджень щодо «корисної» їжі.

Щоб дізнатися, як окремі продукти, які вважаються корисними для здоров’я, впливають на стан серця і судин, міжнародна група вчених об’єднала дані кількох досліджень. Підсумкова вибірка склала близько 245 тисяч осіб, які проживають в 80 країнах, що дозволило істотно розширити спектр охоплюваного населення, не обмеживши його країнами західного світу.

Результати однозначно показали, що дієта, яка складається з великої кількості фруктів, овочів, горіхів, бобових, риби та молочних продуктів, пов’язана з нижчим рівнем серцево-судинних захворювань та смертності у всіх регіонах світу, особливо в країнах з нижчим рівнем доходу, де споживання цих продуктів невелике. Однак вчені підкреслили, що, крім правильного вибору продуктів, слід дотримуватися помірності в харчуванні: скажімо, невеликий рівень споживання м’яса і зерна (якщо це, наприклад, цільнозерновий хліб і варене м’ясо) надає на стан здоров’я не менший ефект, ніж риба або молоко.

Згідно з висновками дослідників, представленими в журналі European Heart Journal, для підтримки здоров’я слід включати фрукти і овочі в кожен прийом їжі, горіхи вживати один раз в день, а молочні продукти — два рази. Бобові слід їсти три-чотири рази на тиждень, а «рибними» робити хоча б два дні з семи. Серед можливих заступників таких продуктів – червоне м’ясо або птиця для тваринної їжі і цільнозернові продукти для рослинної.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button