Наука

Вчені виявили унікальних бактерій-хижаків

Вчені відкрили два нових види одноклітинних організмів в озерах Азії. Автори дослідження заявили, що вивчення бактерій дозволить краще зрозуміти процеси змін ДНК і РНК.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Деякі зміни ДНК і РНК призводять до серйозних спадкових порушень. Вивчення мікроскопічних одноклітинних організмів Papus ankaliazontas і Apiculatamorpha spiralis допоможе вченим створювати нові препарати для лікування паразитарних захворювань, повідомили в прес-службі Тюменського державного університету.

Біологи виявили бактерії в прісних і солоних озерах Індонезії, В’єтнаму і Туреччини. В результаті дослідження вчені з’ясували, що Papus ankaliazontas і Apiculatamorpha spiralis виявилися найближчими родичами деяких паразитів людини та тварин, наприклад, трипаносом і лейшманію. Крім того, порівняння послідовностей ДНК дозволяє припустити, що подібні організми живуть на дні Атлантичного океану серед поля гідротермальних джерел, яке називається «Загублене місто».

За словами вчених, температура води та хімічний склад в регіоні збігаються з умовами, в яких на Землі колись зародилося життя. Автори дослідження припускають, що в «Загубленому місті» живуть організми, які вже жили на планеті 2,5 млрд років тому.

Виявлені мікроорганізми відносяться до кінетопластидів – джгутикових найпростішим. Зазвичай вони вважаються паразитами, однак виявлені бактерії виявилися вільноживучими хижаками, що поїдають інших найпростіших.

У нових організмів також виявлено найбільше число нуклеотидних замін серед відомих науці випадків. Як відзначають вчені, подальше вивчення процесів редагування РНК і генетичного матеріалу на прикладі одноклітинних може стати ключем до управління шкідливими мутаціями, які призводять до серйозних генетичних порушень, наприклад, до хвороби Альцгеймера.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button