Екологія

Дослідження: океан поблизу Каліфорнії окислюється в два рази швидше

Дослідники з США виявили, що океан поблизу Каліфорнії окислюється в два рази швидше, ніж у середньому по світу. Це загрожує рибному промислу і морським тваринам, які не можуть пристосуватися до нових умов проживання.

Океани відіграють важливу роль у вуглецевому середовищі планети — вони поглинають і зберігають вуглекислий газ з атмосфери Землі, відзначили дослідники. Однак, згідно з їх висновками, води біля берегів Каліфорнії окислюються в два рази швидше, ніж в інших місцях Землі.

Крім того, вчені додали, що нинішні обсяги викидів вже збільшили навантаження на морське середовище. Коли вуглекислий газ змішується з морською водою, він піддається хімічним реакціям, які підвищують кислотність води, а це впливає на тварин та екосистему в цілому.

Окислення може ще більше підсилити навантаження на тварин і придушити їх здатність відтворюватися. «Система завжди адаптується, але коли додається додатковий стрес, ці зміни стають більш екстремальними», — зазначає Емілі Осборн, вчений з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button