Земля

Єхидни надувають бульбашки з соплів, щоб впоратися зі спекою

Зоологи з Університету Кертіна використовували інфрачервоні датчики для спостереження теплообміну між єхиднами (яйценосними австралійськими ссавцями) та навколишнім середовищем. Дослідження показало, що ці тварини мають незвичайні механізми адаптації до потепління клімату.

Єхидна при спостереженні за допомогою тепловізора. Зображення: Cooper, Withers, Biology Letters

Наприклад, єхидни пускають з носа бульбашки, щоб змочити кінчик носа. Коли волога випаровується, вона знижує температуру крові тварин. Крім того, шипи, якими покрито тіло єхидни, забезпечують гнучку ізоляцію для збереження тепла, але при цьому тварини виділяють тепло з відкритих областей на животі і ногах.

Єхидні, на відміну від інших відомих ссавців, не можуть посилено дихати, потіти або вилизувати себе, щоб уникнути перегріву. Тому тваринам довелося розробити альтернативні “технології охолодження”. Вони дозволяють тваринам залишатися активними при набагато більш високих температурах, ніж вважалося раніше, відзначають автори дослідження.

Єхидна при спостереженні за допомогою тепловізора. Зображення: Cooper, Withers, Biology Letters

Єхидни – один з двох видів однопрохідних або яйцекладних ссавців (разом з качконосами), що зберігся до теперішнього часу в Австралії. Розуміння біології цих видів допоможе вивчити, як були влаштовані та функціонували перші ссавці на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button