Екологія

Викиди CO2 досягнуть рекордного рівня вже у 2023 році

Викиди CO2 досягнуть рекордного рівня вже у 2023 році, якщо урядам країн не вдасться відновити економіку після пандемії.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає ecosphere.press.

“Якщо відновити економіку і повернутися до реалізації екологічних проєктів не вдасться, вже до 2023 року глобальні викиди вуглецю досягнуть безпрецедентних значень, – заявили автори звіту МЕА, – Зараз лише 2% від глобальних витрат на відновлення після епідемії – $16 трлн спрямували на «зелену» енергетику – такий сценарій зробить цілі Паризької угоди недосяжними».

Близько 90% прогнозованого зростання викидів припаде на країни, що розвиваються, які не можуть дозволити собі стабільно інвестувати у чисту енергію, вважає Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА. “Життєво важливо, щоб всі країни, які беруть участь у листопадовій Конференції ООН Cop26 у Глазго, почали “зелене” відновлення після пандемії”, – додав він.

Раніше експерти зізналися, що COVID-19, всупереч всім очікуванням, ніяк не вплинув на уповільнення кліматичної кризи. Зниження викидів, що відбулося навесні 2020 року, було лише незначним відхиленням у порівнянні із середнім рівнем. Під час глобальної ізоляції компанії по всьому світу були змушені скорочувати фінансування «зелених» проектів.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button