Технології

Вчені винайшли біорозкладану упаковку, що вбиває бактерії

Вчені з Гарварду та Сінгапуру розробили біорозкладаний пакувальний матеріал для харчових продуктів, який вбиває шкідливі мікроорганізми і може продовжити термін придатності свіжих фруктів на кілька днів.

За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, контейнери і упаковки складають основну частину твердих побутових відходів — приблизно 82,2 млн тонн в 2018 році.

Нова упаковка призначена для сирого м’яса, риби, фруктів, овочів і готових до вживання страв. Професор Мері Чен, яка керувала проєктом, розповіла, що метою команди було запропонувати матеріал, здатний замінити звичайну пластикову упаковку і подвоїти термін зберігання продуктів.

“Овочі швидко псуються, тому що навіть якщо їх зберігати в холодильнику, вони “продовжують дихати”. З антимікробною упаковкою є шанс продовжити термін їх зберігання, а також зробити так, щоб овочі і фрукти з часом виглядали свіжими”, — розповіла професор.

Нова пластикова харчова упаковка виготовлена з кукурудзяного білка, крохмалю та інших біополімерів природного походження, наповнених сумішшю природних антимікробних сполук, включаючи олію чебрецю і лимонну кислоту.

При впливі підвищеної вологості або ферментів шкідливих бактерій, волокна упаковки вивільняють природні протимікробні сполуки, вбиваючи поширені небезпечні бактерії — наприклад кишкову паличку, лістерію або грибки.

За словами вчених, експеримент показав, що полуниця, загорнута в нову упаковку, залишалася свіжою протягом семи днів, тоді як в звичайних пластикових коробках для фруктів, вона псувалася вже через 4 дні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button