Екологія

Останні 7 років стали найспекотнішими за всю історію спостережень

Служба кліматичних змін Copernicus (CAMS) опублікувала нову доповідь. Аналіз супутникової системи показав, що 2021 рік став п’ятим найтеплішим роком в історії спостережень. Але це не найшокуючий висновок фахівців.

Експерти описали отримані результати, як “ще один цвях в планетарну труну «і»удар по обличчю, який змусить політиків і громадськість усвідомити невідкладність надзвичайної ситуації в області клімату”. Як виявилося, останні сім років стали найспекотнішими в історії спостережень за кліматом!

Дані CAMS також показали, що рівні парникових газів в атмосфері продовжували зростати в 2021 році. Зокрема, рівні СО2 досягли середньорічного глобального показника в 414 ppm, а метану 1876 ppb.

Якщо говорити загалом, то минулий рік в середньому був лише трохи тепліше, ніж 2015 і 2018 роки (найхолодніші два роки за рекордний період), в той час, як найтеплішим роком був 2016.

Перші п’ять місяців минулого року були відносно прохолодними. Однак в з червня по жовтень середньомісячні температури були одними з четвертих найтепліших за всю історію спостережень! У попередні три десятиліття (1991-2020) температура була близька до показника 0,9°C вище доіндустріального рівня.

Для порівняння, регіони з температурами, що найбільше перевищують цей базовий рівень, включали смугу, що простягалася від західного узбережжя США і Канади до Північного Сходу Канади і Гренландії, а також райони Центральної та Північної Африки і Близького Сходу.

Найнижчі температури були зафіксовані на Алясці, в деяких районах Антарктиди, на більшій частині Австралії, в Західному і Східному Сибіру, а також в центральній і східній частинах Тихого океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button