Наука

Вчені вивчили гени, які дозволяють людині мало спати і залишатися здоровою

Нове дослідження показало, що люди, яким вистачає всього кілька годин сну, є носіями унікальних генів. Відповідно до статті в журналі iScience, вони сповільнюють нейродегенерацію.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско провели дослідження особливої групи людей. Їм потрібно всього 4 години сну і при цьому вони залишаються здоровими. Виявилося, що ті самі гени, які пов’язані зі здоровим коротким сном, можуть також уповільнювати виникнення нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

У 2018 році найбільше у світі дослідження сну, що від семи до восьми годин сну щоночі – це оптимальна точка для підтримки оптимальних когнітивних функцій і загального стану здоров’я. Для більшості людей сон менше шести годин на добу може до проблем зі здоров’ям.

Але деякі люди можуть спати всього кілька годин на добу, залишаючись при цьому здоровими. Вчені вирішили вивчити їх. У підсумку, вони виявили п’ять генів, які, на їхню думку, пов’язані зі станом, який називається сімейним природним коротким сном (Familial Natural Short Sleep, FNSS).

Вчені хотіли з’ясувати, чи захищають ці варіанти генів короткого сну людини від нейродегенерації. Дослідники зосередили увагу на двох специфічних варіантах генів, раніше пов’язаних з FNSS. Вони використовували мишей, генетично модифікованих таким чином, щоб вони були сприйнятливі до розвитку хвороби Альцгеймера.

Експерименти на тваринах показали, що обидва варіанти гена FNSS уповільнюють прогресування патології Альцгеймера у мишей. Однак механізми, за допомогою яких варіанти генів захищають від нейродегенерації, досі неясні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button