Земля

Вчені з’ясували, як виживає найбільший гриб у світі. Він важить понад 35 000 тонн

Мікологи вивчили, як виживає опінок чорний, відомий паразитичний гриб. Команда дослідників з Університету штату Юта вивчила захисний механізм деревного гриба Armillaria ostoyae, щоб зрозуміти, як його вбити. Їх результати публікує Journal of the Mechanical Behavior of Biomedical Materials.

Фото від adege з Pixabay

Armillaria ostoyae — гриб-паразит із довгими чорними щупальцями, які поширюються та атакують рослинність. Його шнуроподібні структури, різоморфи, шукають та атакують дерева, висмоктуючи з них поживні речовини. Відомо, що ці гриби заражають і вбивають більше 600 видів деревних рослин, представляючи серйозну загрозу для лісів і сільського господарства США. Досі було мало що відомо про те, чому Armillaria ostoyae так складно вбити.

Для дослідження вчені взяли зразки найбільшого гриба у світі, який знаходиться в Національному лісі Малер у Східному Орегоні, США. Розмір грибниці становить понад 90 км. кв, вона важить 35 000 тонн. Згідно з прес-релізом з Університетом штату Юта, цей екземпляр, відомий як Humongous Fungus («Величезний гриб»), можливо, є найбільшим живим організмом на Землі.

Дослідження показало, що чорні ризоморфи використовують спеціальні ферменти і тиск, щоб проникнути в коріння та під кору дерев. Опинившись усередині дерева, вони залишають міцеліальне віяло, білі нитки, що гілкуються та покривають внутрішню частину кори, як фарба, позбавляючи дерево води і поживних речовин. Також у ризоморфів є зовнішній меланізований шар, який захищає вусики від хіміків. Дослідники також дізналися, що вони містять кальцій, який забезпечує грибу захист від атак комах та хімічних сполук, які вони виділяють.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button