Земля

Льодовик Larsen стрімко руйнується

Larsen C – четвертий за величиною льодовик у світі, він покриває територію, рівну 55000 квадратних кілометрів, це в два рази більше, ніж така країна, як Бельгія. Ларсен С стрімко руйнується. Фахівці, що вивчають клімат, і гляціологи попереджають, що цей льодовик може спіткати доля його попередників – льодовика Larsen A, який зник 20 років тому, а потім загинув льодовик Ларсен, його розмір – це американський штат Род-Айленд.

[ads2] Танення льодовиків безпосередньо пов’язане з потеплінням клімату і веде до непередбачуваних наслідків – підвищення рівня Світового океану приводить до збільшення випаровування води і її конденсації, а це провісник опадів і потужних ураганів.


На думку гляціолога Девіда Вона, “сьогодні ситуація виглядає більш, ніж тривожною: рівень моря в акваторії Атлантичного океану підвищився, а льодовик Ларсен С – більший, ніж були і Ларсен А, і Ларсен Ст. І якщо він розтане, то ми можемо сьогодні з допомогою математичної моделі передбачити, яким буде рівень Світового океану до 2100 року. Він підвищиться приблизно на пів-метра. Це не тільки зміна клімату, це зміна практично всієї берегової лінії на планеті”.

Льодовики Ларсена отримали свою назву на честь знаменитого норвезького дослідника Антарктиди Карла Ларсена, який вів поблизу узбережжя “білого континенту” китобійний промисел; Карл Ларсен вніс значний внесок у вивчення цього регіону, він був капітаном дослідного судна “Антарктика”.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button