Головна / Наука / Лікарі розповіли, кому краще уникати вживання чаю

Лікарі розповіли, кому краще уникати вживання чаю

Лікарі розповіли про те, що деяким людям краще уникати вживання чаю. Від цього гарячого напою варто відмовитися тим, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом і серцево-судинною системою.

Багато людей вважають, що чай є нешкідливим і не має протипоказань, однак це омана. З-за свого складу цей гарячий напій призводить до підвищення кислотності шлунку, а це може спричинити печію, проблеми з травленням і здуття. Також від цього гарячого напою варто відмовитися людям, у яких загострилися хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту: виразка шлунка, дванадцятипалої кишки та інших подібних хвороб. Варто знати, що чай володіє тонізуючим ефектом. У ньому міститься кофеїн, тому він призводить до підвищення тиску у всьому організмі. Велика чашка цього гарячого напою може викликати прискорене серцебиття або тахікардію. Також він небезпечний для людей, які страждають гіпертонічною хворобою і атеросклерозом.

Фахівці радять не пити чай перед сном, оскільки він приводить до порушення окремих систем організму і заважає засипанню. Якщо у людини є протилежний ефект і цей напій викликає сонливість – необхідно звернутися до лікаря. Також важливо знати, що чай здатний призвести до головного болю і розладів нервової системи. Саме тому людям, що страждають перепадами настрою, краще від нього відмовитися.

Натхнення: dni24.com