Здоров'я

Вчені з Каліфорнії назвали нову причину хвороби Альцгеймера

Американські вчені вивчили хімічні процеси, що протікають в головному мозку, які можуть стати новою причиною хвороби Альцгеймера. Дані дослідження опублікували на офіційному сайті Університету Каліфорнії.

альцгеймер

Згідно з загальноприйнятою теорією розвитку хвороби Альцгеймера, в основі захворювання лежать токсичні білки, що накопичуються в головному мозку людини і вбивають її нервові клітини. Раніше ця теорія не ставилася під сумнів, поки дослідники зі Сполучених Штатів Америки не поглянули на цю проблему під іншим кутом.

Вчені заявили, що передумовами формування хвороби Альцгеймера є зміни в деяких структурах білка. Автори дослідження повідомили, що крім накопичення токсичних поліпептидів, на тлі зростання нейродегенеративних захворювань можна помітити формування лізосомальних скупчень. За словами експертів, саме це і є ключовою причиною виникнення хвороби Альцгеймера.

Лізосоми “утилізують” старі білки і ліпіди, але бета-амилоїди і тау-білки часто змінюються з-за неочікуваних трансформацій, внаслідок чого лізосомам необхідно також весь час модифікуватися. Якщо за “вирішення” клітини лізосома застаріла, то остання відправляється на зберігання – збої в цьому механізмі стають винуватцями формування лізосомальних скупчень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button