Здоров'я

Чи захищає вітамін С від застуди?

Хороша новина – риновірус та інші простудні захворювання зазвичай проходять без медичної допомоги. Маленькі діти і літні люди мають найвищий ризик ускладнень, але більшість відновлюється протягом 7-10 днів. Погана новина полягає в тому, що вакцинація не забезпечує імунітет до простудних захворювань.

Деякі люди вважають, що прийом великих доз вітаміну С може захистити організм від застуди. Мегадоза вітаміну С визначається як доза вітаміну С, яка значно перевищує рекомендовану добову норму. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в даний час рекомендує 45 міліграмів вітаміну C щодня для дорослих і 25-30 міліграм для дітей. Однак мегадоза може становити кілька тисяч міліграмів на день. Лінус Полінг, лауреат Нобелівської премії світу з хімії, як повідомляється, щодня споживав до 12 000 мг вітаміну С.

Вітамін С, також відомий як аскорбінова кислота і L-аскорбінова кислота, являє собою природний вітамін, що міститься в яблуках, апельсинах, чорниці, ожині, журавлині, помідорах, броколі, горосі та інших продуктах. Він добре засвоюється організмом людини, абсорбується приблизно 70-89% відсотків при нормальних дозах. Однак при споживанні дуже великих доз поглинається близько 50% вітаміну С.

Вітамін С має багато позитивних властивостей для організму: зниження артеріального тиску, підвищення еластичності шкіри, полегшення катаракти, зміцнення імунної системи. І оскільки він рекламується як імунозахисний вітамін, багато хто вважає, що великі дози захистять їх від застуди.

Цікаво
Дослідження, проведене в 2007 році, показало, що вітамін С при регулярному прийомі не виявляв значного впливу на захворюваність, однак люди, які були фізично активно, дійсно стали менше хворіти.

Але результати щодо ефективності для профілактики або лікування застуди мегадоз вітаміну С суперечливі. Дослідження, в якому аналізувалося здоров’я 463 студентів, показало, що симптоми застуди на 85 відсотків менше виражені у учасників, які споживали мегадози вітаміну С. Це було порівняно невелике дослідження, яке складається з недостатньої кількості учасників.

В іншому дослідженні не було виявлено істотних відмінностей ні за ступенем тяжкості, ні за тривалістю простудних захворювань між учасниками, які брали низькі і високі дози вітаміну С. Некомерційна організація AARP також опублікувала статтю, в якій вона спростувала міф про те, що мегадози запобігають або зменшують хвороби.

Окрім того, що ефективність такого методу сумнівна, але мегадози вітаміну С пов’язані з кількома несприятливими побічними ефектами – діарея, цинга, камені в нирках і карієс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button