Людина

Вчені з Німеччини з’ясували, що краще допомагає впоратися зі самотністю

Вчені з Німеччини в процесі дослідження вирішили з’ясувати, хто найбільше допомагає впоратися зі самотністю: кішки або собаки.

Основний акцент робився на літніх людях, які проживають без партнера. Співробітники клініки Університету Гамбург-Еппендорф вивчали дані людей старше 65 років, які були розлученими вдовами або просто самотніми, всього набралося 1 160 осіб. Рівень самотності вимірювали по правильності виразів типу «я сумую за тими людьми, серед яких я відчуваю себе добре» або «я сумую за теплотою або емоційною безпекою». Потім психологи розділили респондентів на групи в залежності від того, яких тварин вони утримували в своєму будинку. Пізніше з’ясувалося, що найбільш самотніми були ті, хто не заводив вихованців, а також те, що кішки не були настільки корисними в плані психологічного розвантаження, чого не можна було сказати про собак.

Коментуючи дослідження німецьких колег, в Університеті Британської Колумбії заявили, що потреби псів в прогулянках на вулиці змушують людей покидати стіни будинку, таким чином, виникає більше можливостей для випадкових зустрічей і спілкування з іншими людьми. Кішки більше сидять вдома і не змушують вигулювати їх.

Кнопка «Наверх»
Закрыть