Людина

Старече недоумство пояснили появою людського розуму

У хворобі Альцгеймера винна еволюція людини розумної, стверджують китайські біологи. Найпоширеніша форма старечого недоумства виникла одночасно з збільшеними можливостями мозку. Дослідження на цю тему представлено в журналі BioRxiv, а коротко про нього повідомляє Nature News & Comment.

Генетик Кунь Тан (Kun Tang) з Шанхайського інституту біологічних наук припустив, що хвороба Альцгеймера виникла через те, що старіючий мозок перестав задовольняти потужні потреби посилення розуму. Відомо, що сенильна деменція альцгеймеровського типу зустрічається тільки у Homo sapiens — її не буває навіть у найближчих родичів людини серед приматів.

Щоб знайти витоки хвороби в еволюції людини, Тан і його колеги вивчили геноми 90 осіб азіатського, європейського і африканського походження. Вченим вдалося відокремити фрагменти ДНК, яка змінювалася з історико-демографічних причин, від тих, чию будову визначив природний відбір.

У результаті вчені знайшли шість генів, пов’язаних з розвитком мозку.

Між 200 і 50 тисячами років тому (коли і виник Homo sapiens) ці гени зазнали ряд змін, через що, зокрема, збільшилося число взаємозв’язків між нейронами. Однак, заявляють автори статті, ті самі шість генів відповідають за розвиток хвороби Альцгеймера.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button