Всесвіт

«Хаббл» сфотографував величезну галактику, що простягнулася на 200 тис. світлових років

NGC 2336 – галактика типу, що простягається на 200 000 світлових років в поперечнику – відображена космічним телескопом «Хаббл» НАСА / ЄКА.

NGC 2336 – типова галактика: велика, красива і синя. Однак є в ній і дещо особливе. Ця галактика простягається на величезні 200 тис. світлових років в поперечнику і розташована приблизно в 100 млн світлових років від Землі. Космічний об’єкт знаходиться північному сузір’ю Camelopardalis (Жираф).

Його спіральні рукави населені молодими зірками – їх легко відрізнити по яскравому блакитному світлу. Навпаки, в більш червоній центральній частині галактики переважають старіші зірки – жовтого і червоного кольору.

NGC 2336 виявлена в 1876 році німецьким астрономом Вільгельмом Темпелем за допомогою 28-сантиметрового телескопа. Зображення, яке надав «Хаббл» набагато краще, ніж те, що було б у Темпеля. Річ у тім, що головне дзеркало «Хаббла» в діаметрі складається 2,4 метра. Це майже в десять разів більше розміру телескопа, який використовував Темпель.

У 1987 році в NGC 2336 виникла наднова типу Ia, єдина спостережувана наднова в галактиці з моменту її відкриття 111 роками раніше.

Нагадаємо, наднова типу Ia – категорія наднових зірок, які, в свою чергу, є підкатегорією катаклізменних змінних зірок. Наднова типу Ia з’являється в результаті термоядерного вибуху білого карлика.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button