Земля

Вчені з’ясували, що птахи “вимикають” свій імунітет для енергозбереження

А також пояснили, навіщо їм це потрібно

У мережі з’явилася інформація про нове відкриття вчених: вони, як виявилося, з’ясували, що птахи “вимикають” свій імунітет для енергозбереження.

Так, дослідники з Університету Лунда та Університету Тромсе провели велике дослідження сили імунної системи гірської куріпки на Шпіцбергені в Арктиці. Оскільки саме цей вид птахів живе далі інших у Арктиці, вченим було цікаво подивитися, як змінюється їх імунна відповідь взимку і пізньою весною.

У підсумку групі вчених вдалося з’ясувати, що коли птахи хворіють в середині зими, вони зменшують кількість споживаної енергії в порівнянні з тим періодом, коли вони здорові. Але якщо те ж саме відбувається пізньої весни, то їх споживання енергії збільшується.

Експерти прийшли до висновку, що, найімовірніше, слабка імунна система птахів — це частина їх адаптації до арктичних морозів. Тому, що ризик зараження різними захворюваннями на півночі взимку менший, ніж коли стає тепліше до літа, то і енергоспоживання в зимовий період повинно бути знижене. У тому числі завдяки “відключенню” імунітету.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button