Всесвіт

Вчені з’ясували, що захистило Землю від сонячного супер-спалаху 2014 року

Гігантське сонячне виверження, мало вразити Землю в 2014 році, але все обійшлося завдяки магнітному полю, що з’явилося в області поруч із Сонцем і захистило нашу планету найнесподіванішим чином.
Це відкриття допоможе поліпшити моделювання і прогнозування руйнівних сонячних штормів в майбутньому.

ddd2a748abeffedd4704e6f917432536

Сонячні виверження (корональні викиди), є потужними ураганами космічної погоди. Ці вибухи приводять в рух мільярди тонн супергарячої сонячної матерії. Якщо потужні корональні викиди вразять Землю, вони можуть викликати серйозні порушення, здатні створити масовий хаос.

7 січня 2014, астрономи зафіксували величезний викид корональної маси, яке дуже швидко прямує до Землі. Його швидкість становила понад 8,6 млн км / год. Учені чекали найсильнішу геомагнітну бурю, здатну викликати серйозні пошкодження в енергосистемах. Але, як за помахом чарівної палички, найпотужніша частина виверження минула Землю і руйнівної геомагнітної бурі не відбулося.

Читайте також: 

Щоб дізнатися, чому цей викид корональної маси не потрапив в Землю, вчені зібрали дані з 7 різних космічних апаратів, які спостерігали вибух.

З’ясувалося, що замість того, щоб вразити Землю, викид корональної маси відхилився в сторону — нижче і далі Землі. Вчені припускають, що на цей шлях він був направлений потужним магнітним полем, народженим в області поруч із Сонцем.

Вчені використовують результати цього дослідження, що б краще передбачати космічну погоду. Але тут криється одна велика проблема: навіть якщо вчені зможуть з’ясувати, чи є викид корональної маси спрямованим до Землі, вони не зможуть дізнатися його потужність і потенційну небезпеку, поки той не досягне нашої планети.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»