Земля

Заселення Землі людством почалося з Єгипту, а не Ефіопії

Порівняння геномів кількох сотень африканців показало, що перші сучасні люди проникли на Близький Схід і розселилися по всій території Євразії і Нового Світу, рухаючись через Єгипет, а не Ефіопію і Аравійський півострів, як вважалося раніше, заявляють генетики в статті, опублікованій в журналі American Journal of Human Genetics.

28701ca2500aaf4dd5eca0fea2d53f93

«Найцікавіший наслідок нашого дослідження — тепер ми можемо підняти вуаль таємниці, яка висіла над одним з найважливіших епізодів в історії всіх жителів Євразії, що допоможе нам краще розуміти родовід і історію мільярдів людей. Вкрай приємно те, що в наше генетичне століття ми можемо , використовуючи ДНК нині живих людей, повернутися на 60 тисяч років назад у минуле «, — заявив Лука Пагані (Luca Pagani) з Кембріджського університету (Велика Британія).

Як пояснюють Пагані і його колеги, антропологи сьогодні вважають, що людство покинуло свою «колиску» — Східну Африку — приблизно 50-70 тисяч років тому, і вчинило свою першу зупинку на території Близького Сходу, перш ніж рушити в Європу і глибини Азії.

У справедливості цього припущення майже ніхто не сумнівається, проте вчені вже довгий час сперечаються, як наші предки проникли до Малої Азії. Велика частина антропологів вважала, що перші Homo sapiens потрапили на територію майбутнього Ізраїлю, Сирії, Лівану та інших близькосхідних країн з Ефіопії, через протоку Баб-ель-Мандеб і Аравійський півострів.

Прихильники альтернативної версії сумніваються в тому, що перші племена людей були в стані виконати подібну подорож. Вони схиляються в бік того, що вони спочатку дійшли до Єгипту, і лише потім проникли на Близький Схід, подорожуючи через Суец і Синай.

Читайте також: 

Група Пагані спробувала з’ясувати, яка з цих двох гіпотез вірна, порівнявши дрібні мутації в геномах понад 200 жителів сучасного Єгипту та Ефіопії. Перед порівнянням ДНК вчені видалили з них всі генетичні сліди сучасних європейців і азіатів, в результаті чого від геномів єгиптян залишилося приблизно 20%, і близько 50-70% — від генома жителів Ефіопії.

При порівнянні цих «недогризків» вчених в першу чергу цікавило те, наскільки ті й інші були схожі за структурою своїх генів на жителів сучасної екваторіальної Африки — по правилам генетики, нащадки перших мігрантів повинні бути найменш схожі на тих людей, які вважали за краще залишитися в Африці та не шукати новий світ.

Як показав аналіз, ДНК єгиптян містила в собі найменше число типово африканських мутацій в генах і була більше схожа на геном європейців, ніж генетичний матеріал жителів Ефіопії. Даний факт, за словами Пагані і його колег, свідчить про те, що наші предки мігрували з «колиски людства» не через Червоне Море і Аравійський півострів, а через Єгипет і Синай.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»