Земля

Скільки на Землі води?

Наша планета переповнена водою, стверджує міжнародна група вчених, тільки зберігається вона не скрізь в рідкому вигляді.


Так ось, згідно з їхньою гіпотезою, на глибині від 410 до 660 км під земною поверхнею, в шарі, який розділяє верхню і нижню мантії, міститься приблизно така ж кількість води, що і в Світовому океані, тобто близько 1340 млн км?. Вода в мантії Землі знаходиться не в звичному для нас рідкому стані – вона «замкнута» в кристалах мінералів у вигляді іонів.

Щоб переконатися в обґрунтованості своїх припущень, вчені провели лабораторні експерименти на синтетичних породах, які використовуються для моделювання глибоких шарів планети. Геофізичні та сейсмічні вимірювання показують, що в’язкість перехідної зони мантії нижче, ніж в’язкість верхньої мантії. Експерименти продемонстрували, що значення в’язкості в цій ділянці збігаються з показниками несинтетичних порід, вулканічний мінерал групи олівіну – рінгвудит – швидко насичується водою. Це говорить про те, що перехідна зона мантії волога, а не суха.

Величезна кількість води, замкнена всередині мантії, неодмінно призводить до думки про те, як вона туди потрапила? Або вона завжди існувала там після затвердіння мантії? Це ключове питання еволюції Землі, яке поширюється і на інші планети за межами Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button